budowa chlewni, chlewnie, trzoda | K3AGRO

Budynki inwentarskie dla trzody chlewnej.
Firma K3 kompleksowo realizuje inwestycje inwentaraskie począwszy od projektu technologicznego i budowlanego do budowy i wyposażenia. W budynkach inwentarskich ogromna rolę przykładamy do zapewnienia optymalnych warunków zwierzętom w celu zapewnienia odpowiedniej wydajności.

 

Poniżej przedstawiamy przykładową chlewnię.

 

 

Budynek dla trzody chlewnej na 168 loch o wymiarach 27x 81-87 x 3m i powierzchni 2237 m2 w cyklu zamkniętym w systemie rusztowym.

Konstrukcja budynku to ściany murowane z bloczkasilka o grub. 24 cm oraz izolacji 10cm styropianu( opcjonalnie proponujemy konstrukcje szkieletową (konstrukcja stalowa + płyta warstwowa). Budynek na rusztach betonowych systemowych.

 

Budynek składa się z następujących sektorów:

  • sektor odchowalni prosiąt
  • sektor porodowy
  • sektor loch w ciąży
  • sektor krycia
  • sektor knurów
  • sektor loszek remontowych
  • sektor tuczu

 

Usuwanie gnojowicy

Odprowadzenie gnojowicy rurociągiem  w systemie „pociągnij i spuść”.

Zadawanie paszy

Zadawanie paszy odbywa się z silosu za pomocąpaszociągu linowo – krążkowego do automatów skrzynkowych, z wykorzystaniem dozowników paszy lub automatów ręcznych –w zależności od sektora

.

Pojenie

Pojenie zwierząt za pomocą poideł smoczkowych, miseczkowych  lub poideł utrzymujących stały poziom wody w korytach w zależności od sektora.

 

Wentylacja

Zaprojektowano system wentylacji podciśnieniowej, sterowanej automatycznie z systemem awaryjnego otwierania wlotów powietrza i przepustnicy w kominie wyciągowym z wentylatorem w razie zaniku napięcia prądu. Do każdej komory świeże powietrze doprowadzane będzie z korytarza chlewni  za pomocą  4 wlotów powietrza o wydajności w zależności od sektora, natomiast nieświeże powietrze usuwane będzie przy pomocy komina wentylacyjnego z wentylatorem o średnicy i wydajności również w zależności od sektora chowu.

 

 

 

 

 
Wszystkie prawa zastrzeżone @ K3 AGROProjekt i wykonanie @ Creato